Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)简体中文
The complete chronology of political events in November and December 1989 was published by the Institute for Contemporary History as SUK, Jiří: Občanské fórum. Listopad–prosinec 1989. 1. díl – Události (Brno, Doplněk 1997, 240 pp). It includes a preface, historical and methodological introduction, bibliography, English summary, list of abbreviations, and an index. The chronology provides an insight into the revolutionary process day by day, however, it does not aspire to capture the complexity of the major changes all over the country. The individual events are numbered and referenced.
.
24. prosinec, neděle

672
O vánočních svátcích pokračovaly humanitární akce ve prospěch rumunského lidu. Koordinoval je Mezinárodní červený kříž a vládní štáb pod vedením ministra práce a sociálních věcí P. Millera.

673
KC OF zveřejnilo v 11.15 prohlášení odsuzující »teror ozbrojených sil bývalého diktátorského režimu v Rumunsku« a informovalo o pomoci Občanského fóra rumunskému lidu v prohlášení Letadlo Občanského fóra na pomoc rumunskému lidu.

674
První tajemník velvyslanectví Rumunské socialistické republiky Nicolae Vulpasin poděkoval prostřednictvím ČTK Československu za pomoc rumunskému lidu.

675
První místopředseda vlády ČSSR J. Čarnogurský a předseda vlády SSR M. Čič diskutovali v Bratislavě se zástupci KV VPN o situaci v ústavech Sboru nápravné výchovy.

676
Vězňové v několika českých a slovenských věznicích zahájili protestní hladovky za prosazení svých požadavků.

677
Ministerská předsedkyně Velké Británie M. Tchatcherová pozdravila ve vánočním poselství československý lid a vyjádřila potěšení nad návratem Československa k demokracii.

 
tobacamptobacamp
tobacamp